Jeśli lubisz ptaki, posadź drzewo.

Jeśli szukasz cienia, posadź drzewo.

Jeśli lubisz owoce, posadź drzewo.

Jeśli kochasz życie, posadź wiele drzew.

Dzień Ziemi to wyjątkowa okazja, aby uświadomić wszystkim, jak ważna jest troska o naszą planetę. W tym roku akcja przebiega pod hasłem ,,Nasza Moc. Nasza Planeta". Nasze małe działania mają wielki wpływ na przyszłość naszej planety. Uczciliśmy to święto, pogłębiając wiedzę o zachowaniach proekologicznych. Każda klasa wykonała ,,Klasową planetę", którą możemy podziwiać na wystawie na korytarzu szkolnym. Uczniowie klasy trzeciej sprzątali las w Jeżowem - Podgórzu, gdzie znajduje się cmentarzysko kurhanowe. Przy tej okazji mieliśmy bliski kontakt z naturą. Doświadczenie to działa na nas jak ,,terapia''. Przy każdej okazji spaceru do lasu przytulamy się do drzew, tworząc jeszcze większą zależność.