grafika

„Twoja dobroć zostanie zapomniana już jutro. Czyń dobro – MIMO WSZYSTKO!

Szlachetność i szczerość czynią cię podatnym na zranienie. Bądź szlachetny i szczery – MIMO WSZYSTKO!

Dając światu najlepsze, co posiadasz, otrzymujesz ciosy. Dawaj światu najlepsze, co posiadasz – MIMO WSZYSTKO!” (napis na ścianie domu dziecka w Kalkucie umieszczony przez Matkę Teresę)

W dniach 8-18 listopada 2022 r. nasza Szkoła przeprowadziła świąteczną zbiórkę na rzecz podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Wraz ze wszystkimi klasami i ich wychowawcami zebraliśmy kwotę: 1576,77 zł, za co zostały zakupione środki ochrony ciała. Zbiórką koordynowali: Agnieszka Ruszak – opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz Wiesław Szewc – opiekun SKC. Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się w akcję na rzecz chorych dzieci. To pomoc bezcenna! Ponadto nasza Szkoła cyklicznie angażuje się w zbiórkę pod hasłem „Nakręć się na pomaganie”. Zbiórką koordynuje Wiesław Szewc, katecheta. Pomoc ta skierowana jest do podopiecznych podkarpackiego hospicjum.

2 oraz 3 grudnia 2022 roku uczniowie skupieni wokół Szkolnego Koła Caritas pod opieką koordynatora Wiesława Szewca brali udział w XXI Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem „Tak. Pomagam!”. Oto nasi wolontariusze, którzy swoim działaniem krzewią idee dobroczynności: Bednarz Julia, Bednarz Mateusz, Borek Dominika, Czerepak Wiktoria, Cupak Michał, Czerepak Jakub, Drzymała Martyna, Dudek Rafał, Głuszak Emilia, Konior Patrycja, Kopacz Zofia, Majowicz Katarzyna, Matuska Natalia, Ożga Tomasz, Pleśniarski Sebastian, Rogala Sandra, Rychlak Paweł, Sowa Igor, Surdyka Sebastian, Szczęch Eliza, Szewc Mateusz, Świergul Daniel, Wielgus Liliana, Wraga Patryk, Żak Eryk, Żak Julia.

Część pomocy została przekazana na rzecz Caritas Diecezji Sandomierskiej, część – w formie paczek świątecznych trafiła do jedenastu najbardziej potrzebujących rodzin z naszej społeczności szkolnej. Każdy wolontariusz otrzymał symboliczną świecę Caritas na wigilijny stół. Dziękujemy!

22 grudnia 2022 roku w czasie oficjalnego spotkania Szkolnego Koła Caritas Krystyna Jabłońska, dyrektor Szkoły oraz Wiesław Szewc – katecheta, opiekun SKC wręczyli legitymacje Caritas. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Bednarz Julia/VI, Chowaniec Julia/VII, Cupak Michał/VI, Drelich Faustyna/VI, Drzymała Martyna/VI, Głuszak Emilia/VI, Rogala Sandra/VI, Rychlak Paweł/VI, Sowa Igor/VI, Wraga Patryk/VI. Gratulujemy!

W nagrodę za okazaną dobroczynność – 4 stycznia 2023 roku wychowankowie SK Caritas pod opieką Wiesława Szewca uczestniczyli w koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu Magdaleny Steczkowskiej w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem.