Z pamiętnika podgórskiego nauczyciela: Człowiek uczy się przez całe życie... Dzisiaj w naszej Szkole jedno z niezwykłych spotkań… Szukając inspiracji do nauki i motywacji do aktywnego życia rozmawiamy z ludźmi, którzy dzięki nauce i pasjom odnieśli sukces. Oto kilka cennym myśli, które od naszego Gościa zabieram w swoje życie oraz w życie moich uczniów:

„Zawód strażaka to coś bardzo fajnego, bo pomaga się ludziom. To, co robisz, robisz – jak głosi hasło strażaka – Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek. Pomagasz nawet z narażeniem swojego życia. To piękny zawód i piękna praca”.

„Warto się uczyć i trzeba się uczyć!”; „Człowiek dorasta do uczenia się”.

„Nauka prowadzi do pasji, a pasje prowadzą do nauki”.

„Moje ulubione przedmioty w szkole to geografia i chemia. Książki zawsze czytałem. Szczególnie lubię książki historyczne. Lubię góry, przyrodę, jazdę rowerem. Podróżuję. Zwiedzam szczególnie Polskę, bo jest przepiękna”.

„W życiu warto być po prostu… uczciwym człowiekiem!”.

17 lutego 2023 r. rozpoczęliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeżowem-Podgórzu cykl spotkań w ramach projektu pod hasłem „NAUKA + PASJA = SUKCES!”. Celem projektu jest propagowanie wartości nauki, zainteresowań i pasji, które są filarami sukcesu nie tylko edukacyjnego, ale i życiowego.

Naszym pierwszym gościem był Pan Andrzej Kołodziej – komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku, który opowiedział o ścieżce własnych wyborów życiowych, kariery zawodowej. Z entuzjazmem opowiadał o pracy strażaka. Dużo uwagi poświęcił wartości, jaką jest nauka oraz swoim różnorodnym pasjom. Następnie Gość odpowiedział na pytania uczniów. Spotkanie było niezwykle cenne i inspirujące dla naszych uczniów. Projektem koordynują nauczyciele: Agnieszka Ruszak, Barbara Pawłowska, Piotr Błądek oraz dyrektor szkoły Krystyna Jabłońska.

Panie Andrzeju – dziękujemy! Spotkanie wyjątkowe, a rozmowy – z przesłaniem życiowym!

17 lutego 2023 r. wychowankowie oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie kl. I-III spotkali się z przedstawicielami Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Strażacy opowiedzieli o swojej niezwykłej i niebezpiecznej pracy. Największe emocje wśród najmłodszych wywołał nowoczesny wóz strażacki, który dzieci podziwiały na placu szkolnym. Dzieci mogły zapoznać się i dotknąć sprzętu pożarniczego. Panowie strażacy odpowiedzieli na wszystkie pytania i zaspokoili ciekawość dzieci. Dziękujemy!