Grafika

„Proszę Pani, dzisiaj będzie najszczęśliwszy dzień w moim życiu”!

„Dlaczego?” – zapytałam nieco zaciekawiona.

„Bo dzisiaj u mnie jest wybieranie miodu”! – wykrzyknął podgórski czwartoklasista, przypominając mi o zapachu miodu z pasiek pszczelich, o „Kubusiu Puchatku” i o przygodzie czytania książek w czasie wakacyjnych dni…

 

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Powoli mija czerwiec, który przynosi z sobą zapach świeżo wybranego miodu (później zamkniętego w słoiczkach), zapach sianokosów i smak czerwonych truskawek w koszyczku wykonanym z dartki drzewnej. Niebawem przyjdzie czas na granatowe jagody z borów i wąsate ogórki… Później sierpień wydobędzie „złoto pszenicy i srebro żyta”…

Nadchodzi czas wygrzewania się jaszczurek w blasku lipcowego słońca, czas bocianich łowów w poszukiwaniu żab, czas śpiewu słowików i koncertów cykających świerszczy… Czas chadzania boso po zielonej trawie i liczenia kropek piegowatym biedronkom.

Beztroski czas wakacyjnych dni…

DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy razem ze mną współtworzyli rok szkolny 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeżowem-Podgórzu:

  • Nauczycielom i Wychowawcom za trud edukacji i wychowania; za wszelkie działania, które potwierdzają, że jesteśmy szkołą aktywną i kreatywną; za wymagania, cierpliwość i miłość do Podgórskich Dzieci. Pani Sekretarz i Pracownikom Niepedagogicznym, Szkolnej Księgowości – za „pracę codzienną, zwyczajną, prozaiczną”, która również w szkole jest bardzo potrzebna. Niech nasza Szkoła będzie nadal szkołą z pasją!
  • Rodzicom i Uczniom – bez Was nie ma naszej Szkoły! Zawsze możemy liczyć na pomoc Podgórskich Rodziców i aktywność Podgórskich Dzieci! Odważnie i aktywnie podejmujecie z nami oświatowe działania. Szczególne podziękowania składam Elżbiecie Bednarz – przewodniczącej Rady Rodziców.
  • Wójtowi Gminy Jeżowe Markowi Stępakowi (organ prowadzący szkołę), Staroście Powiatu Niżańskiego Robertowi Bednarzowi, Sołtysowi i Radnemu Józefowi Głuszakowi, Radnym: Krzysztofowi Borkowi i Józefowi Szewcowi – za troskę o naszą Szkołę oraz podjętą współpracę.
  • Mieszkańcom Sołectwa Jeżowego-Podgórza za wszelką pomoc i wsparcie.

Dziękuję również za wszystkie dobre słowa dotyczące pracy naszej placówki. One motywują i pozwalają cieszyć się pomimo tego, że praca we współczesnym świece, we współczesnej szkole jest coraz bardziej trudna i wymagająca. Słowa krytyczne – poddajemy analizie.

W czasie wakacji szkoła odpocznie… Ale już dzisiaj pojawiają się innowacyjne pomysły… Jakie? Koniecznie musimy założyć koło podróżnicze. Kolejne inspiracje – znajdziemy!

Tymczasem niech wakacyjna Szkoła posłucha rechotu żab, rozkoszuje się promieniami słońca i zbierze siły na nowy rok szkolny 2022/2023.

Na czas wakacji życzę wszystkim (również sobie) odpoczynku! Obyśmy powrócili do naszej Podgórskiej Szkoły z radością, siłą i pasją! Szczęśliwe wakacje to przede wszystkim wakacje bezpieczne!

Podgórscy Uczniowie, pamiętajcie o tym, że czytanie książek w cieniu drzew, to również wspaniały sposób na wakacyjny odpoczynek i wakacyjną podróż pełną przygód!

Krystyna Jabłońska,

dyrektor PSP w Jeżowem-Podgórzu